Воскресенье, 07.03.2021, 10:53 Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Регистрация | Вход

Меню сайта
Форма входа
Поиск

ДПА-2017


Як буде проведено шкільні іспити у 2017 році

Наказ МОН № 1547 від 30.12.2014 "Про затвердження Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти"

Документом визначено, що шкільні іспити учнів 4-х класів відбудуться з 12 по 21 травня з трьох предметів: української мови, літературного читання та математики.

Учні 9-х класів з 1 по 8 червня складуть іспити з української мови, математики та предмета за вибором навчального закладу.

У 2017 році державна підсумкова атестація учнів 11-х класів є обов’язковою з трьох навчальних предметів для всіх випускників. 23 травня у пунктах проведення ЗНО відбудеться тестування з української мови у формі зовнішнього незалежного оцінювання. 31 травня та 2 червня в пунктах ЗНО будуть проведенні тестування з математики та історії України.

20 травня у навчальних закладах, за завданнями Міністерства освіти і науки України, відбудеться іспит з іноземної мови.

Увага! Результати зовнішнього незалежного оцінювання будуть зараховані як результат державної підсумкової атестації за курс повної загальної середньої освіти для всіх випускників старшої школи. ДПА у формі ЗНО буде проводитися як під час основної, так і під час додаткової сесій ЗНО.

У випадку, якщо випускник складатиме ЗНО і з математики, і з історії - до атестата вноситься оцінка за ДПА з того предмета, який він указав при реєстрації на ЗНО. При реєстрації для участі в ЗНО випускник може обрати лише один з цих двох предметів для зарахування результату ЗНО як оцінки за ДПА.

Тестові бали, що отримають випускники в ході тестування, будуть переведені в оцінки за шкалою 1-12 балів.

Випускники, роботу яких над тестом буде припинено достроково внаслідок порушення процедури проходження ЗНО, отримають нуль тестових балів, що відповідно дорівнюватиме одному балу за ДПА. Відповідно до документа про освіту за ДПА з цього предмета виставляється 1 (один) бал.

Наказом міністерства також визначено вимоги до змісту та оцінювання підсумкових контрольних робіт державної підсумкової атестації у початковій школі.

Також документом докладно визначено зміст та особливості проведення державної підсумкової атестації в основній школі з української мови, математики, іноземних мов, історії, географії, біології, хімії, фізики, інформатики, правознавства тощо.

Наказ про проведення державної підсумкової атестації  учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2015-2016 н.р. від 19.09.2015 №640 зі змінами наказ МОН від 08.10.2015  №1050

Наказ Міністерства освіти і науки України від 08.02.2016 №94 "Орієнтовні вимоги до проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти в 2015/2016 навчальному році 

Підготовка до ДПА з правознавства 9 клас

Підготовка до ДПА з математики 9 клас

Рекомендації до організації та проведення  ДПА  11 клас у 2017 році

Методичні рекомендації ДПА - 4 клас, українська мова

Декілька порад, як успішно написати ДПА

До складання:

 • Підготуйте своє робоче місце вдома: приберіть з робочого столу все зайве, зручно розмістіть потрібні програми, навчальні посібники, зошити папір, ручки, олівці тощо.
 • Складіть план підготовки до ДПА на кожний день, чітко визначте обсяг матеріалу, який ви вивчатимете (розділ, тема тощо).
 • Під час підготовки до ДПА з будь-якого навчального предмета структуруйте матеріал за допомогою планів, схем. Робіть це у письмовому вигляді. Адже досить часто буває так: вам здається, що ви все знаєте, пам’ятаєте, а коли починаєте відповідати – ваша відповідь виходить уривчастою, фрагментарною.
 • Перегляньте спочатку весь матеріал і раціонально сплануйте його вивчення: наприклад, якщо потрібно вивчити 100 питань за 4 дні, то у перші два дні вивчіть 70% усього обсягу, третьогодня – решту питань, четвертого – повторіть вивчене. При цьомускладні питання чергуйте з простішими.
 • Розпочніть заняття з найважчого матеріалу, який знаєте найгірше. Якщо не можете щось згадати, запишіть на аркуші запитання, які ви можете поставити учителю під час консультації.
 • Намагайтеся зрозуміти матеріал, що вивчаєте, а не механічно його запам’ятовувати.
 • Не вивчайте новий матеріал безпосередньо перед ДПА, робіть це заздалегідь.
 • Пам’ятайте, що інформація, одержана на консультації перед ДПА, буде корисною для вас.
 • Не забудьте під час консультації поставити педагогу ті запитання, які вас найбільше хвилюють.
 • Робіть шпаргалки за бажанням, це сприяє закріпленню знань, однак пам’ятайте, що користуватися ними під час ДПА не можна.
 • Проговоріть батькам плани своїх відповідей на запитання.
 • Повторіть плани відповідей на запитання напередодні ДПА, акцентуйте увагу на найважчих.
 • Не забудьте прийти на консультацію.
 • Відпочиньте за 2-3 дні до ДПА.
 • Ляжте раніше спати напередодні ДПА, а ранок у жодному разі не розпочинайте «зубрінням».
 • Чергуйте заняття і відпочинок під час усього періоду підготовки до ДПА.
 • Не думайте про те, що не впораєтесь із завданнями, навпаки подумки уявляйте собі карту успіху.
 • Прийдіть на ДПА завчасно.

Під час складання

 • не сподівайтеся на допомогу екзаменатора, якщо вам не зрозумілий текст завдання. Екзаменатор має право давати пояснення, якщо текст завдання погано надрукований;
 • почніть розв’язувати найлегше, на вашу думку, завдання. Заплутана умова ще не говорить про складність завдання. Зберіться з думками та починайте працювати. У вас все вийде!;
 • не зациклюйтеся на тому завданні, яке не можете розв’язати, спробуйте розв’язати інше. Можливо, успіх розв’язання легшого завдання додасть вам упевненості, і ви зможете впоратися зі складнішим.
 • Будьте уважними, запам’ятайте вказівки вчителя щодо підписання роботи, заповнення певних бланків (якщо це необхідно) та виконання завдань.
 • Сконцентруйтеся після організаційних моментів – для вас тепер є лише текст завдань і час для їх виконання.
 • Прочитайте завдання двічі і обов’язково до кінця, зрозумійте, що від вас вимагається.
 • Не поспішайте, оскільки можете неправильно зрозумітиумови завдань.
 • Думайте лише про виконання того, яке виконуєте, а не всіх відразу.
 • Перевірте виконання завдання.
 • Прислухайтеся до своєї інтуїції.

Після складання

 • Зателефонуйте батькам. Пам'ятайте, що вони хвилюються за вас.
 • Проаналізуйте ваші помилки, щоб не припуститися їх у майбутньому.
 • Відпочиньте у цей день, а вже з наступного починайте готуватися до ДПА з іншого навчального предмета.
 • Під час підготовки до ДПА з іншого навчального предмета врахуйте вже набутий вами досвід.

Поради батькам

- Не підвищуйте тривожність учня напередодні екзамену або тестування, не критикуйте його після іспиту. Це може негативно вплинути на самооцінку та характер підлітка.

- Підбадьорюйте дитину, хваліть за те, що вона робить добре. Переконуйте, що добре скласти іспити їй під силу. Пам’ятайте, що чим більше учень буде боятися невдачі,  тим  вірогідніше він допуститься помилок. 

- Спостерігайте за самопочуттям  вашої дитини, ніхто крім вас не в змозі вчасно попередити  перевантаження та погіршення стану здоров’я учня. 

-  Поясніть дитині важливість змін діяльності від активної інтелектуальної роботи до відпочинку та релаксації. 

- Зверніть увагу на харчування учня  під час інтенсивного інтелектуального навантаження, йому потрібна поживна та різноманітна їжа та збалансований

комплекс вітамінів. Такі продукти як риба, сир, горіхи, курага стимулюють роботу головного мозку.  

- Зберігайте тишу, зведіть до мінімуму фактори, що можуть відволікати дитину від занять.  

- Частіше цікавтеся, як проходить підготовка, що хвилює учня, створюйте сприятливу атмосферу  для ефективної роботи.               

Поради  учням

щодо складання державної підсумкової атестації

До складання

- Ознайомтесь із розкладом проведення державної підсумкової атестації.

- Складіть план підготовки  до державної підсумкової атестації на кожний день, чітко визначте обсяг матеріалу, який вивчатимете.

- Перегляньте спочатку весь матеріал та раціонально сплануйте його вивчення так, щоб залишався час на повторення вивченого. При цьому складні питання чергуйте з простішими.

- Розпочніть вивчення з найважчого матеріалу, який знаєте найгірше. Якщо питання незрозуміле, то запишіть його суть  на аркуші, щоб задати вчителю під час консультації.

- Намагайтесь зрозуміти матеріал, що вивчаєте, а не механічно його запам’ятовувати.  

- Структуруйте матеріал у письмовому вигляді за допомогою розгорнутих планів, схем, таблиць, стислої відповіді, це сприяє закріпленню знань.

- Використайте консультацію для отримання відповіді на незрозумілі питання.

- Проговоріть з батьками плани своїх відповідей на запитання.

- Подбайте про раціональну організацію занять і відпочинку під час усього періоду підготовки до  державної підсумкової атестації.

- Не порушуйте режим раціонального харчування.

- Напередодні державної підсумкової атестації ляжте спати раніше, а ранок не починайте «зубрінням».

- Прийдіть на державну підсумкову атестацію завчасно. Пам’ятайте, що робоча лінійка розпочинається за 20 хвилин до початку атестації.

Під час складання

- Будьте уважними, чітко виконуйте вказівки вчителя щодо підписання роботи, заповнення бланків відповіді та виконання завдань.

- Прочитайте завдання двічі і обов’язково до кінця, зрозумійте, що від вас вимагається.

- Не сподівайтесь на допомогу екзаменатора. Пам’ятайте, що допомога можлива лише відносно розуміння тексту завдань, які не чітко надруковані.

- Не порушуйте вимог щодо заборони використання мобільного зв’язку, друкованих та самостійно заготовлених матеріалів.

- Почніть роботу з виконання завдань, які на вашу думку є найлегшими.

- Перевірте виконання завдання.

- Якщо не можете розв’язати поточне завдання перейдіть до іншого. Можливо, успіх розв’язання легшого завдання додасть вам впевненості і ви зможете впоратися зі складнішим.

Після складання

- Здайте роботу вчителю. Не забувайте здати чернетку.

- Проаналізуйте причини помилок, щоб не припускатися їх у майбутньому.

- Зателефонуйте батькам. Пам’ятайте, що вони хвилюються за вас.

- Відпочиньте у цей день, а вже наступного починайте готуватися до державної підсумкової атестації з іншого навчального предмета.

 

 

Календарь
«  Март 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Архив записей
Дизайн сайта
Оцените мой сайт
Всего ответов: 326
Block title
Block content
Друзья сайта
 • Официальный блог
 • Сообщество uCoz
 • FAQ по системе
 • Инструкции для uCoz
 • Статистика